Jak weryfikować diagnozę lekarza?

Orzeczenie lekarskie o stanie naszego zdrowia stanowi dla nas podstawę do zwrócenia się do następnego lekarza z prośbą o weryfikację diagnozy. Jeśli z diagnozy pierwszego lekarza wynika, że nic nam nie dolega, to zanim odwiedzimy następnego lekarza krytycznie analizujemy, jakie wyniki badań, które przedstawiliśmy lekarzowi, łącznie z naszym komentarzem, mogły nam zaszkodzić w uzyskaniu oczekiwanej przez nas diagnozy, i dopiero kiedy wypełnimy już znalezione przez nas luki, zarówno w analizach, jak i w komentarzu, odwiedzamy kolejnego lekarza, dając mu w ten sposób większą niż pierwszemu szansę znalezienia w nas tego, czego oczekujemy.

Jeśli mu się to uda, wiedząc już, co nam dolega, szukamy specjalisty z tytułem docenta lub profesora, po to, aby z miarodajnych ust usłyszeć słowa uspokojenia, że schorzenie, które przy naszej wydatnej pomocy znalazł w nas drugi lekarz, nie jest żadną przeszkodą w długowieczności. Jeśli natomiast z diagnozy pierwszego lekarza wynika, że dolega nam coś, czego nie oczekiwaliśmy, nie denerwujemy się zbytnio, nauczeni doświadczeniem, że tylko od właściwego wyboru przez nas następnego lekarza będzie zależało obalenie lub potwierdzenie niepokojów pierwszego lekarza na temat stanu naszego zdrowia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>