Schody

Skuteczna, prosta w użyciu i powszechnie dostępna terapia serco- wo-płucną, którą stosujemy w następujący sposób:

Jeśli mieszkamy np, na szóstym piętrze w dziesięciopiętrowym domu z windą, to w pierwszym tygodniu terapii wchodzimy na pierwsze piętro piechotą, następne pięć pięter pokonując windą. W drugim tygodniu terapii jedziemy dopiero od drugiego piętra, i tak dalej, aż do szóstego tygodnia, w którym wchodzimy aż na szóste piętro piechotą. Ponieważ jednak idąc na górę piechotą zazdrościmy tym, którzy jeżdżą windą, umawiamy się z jakimś dzieckiem, aby odpłatnie, za tabliczkę czekolady tygodniowo, regularnie psuło windę, tak abyśmy nie mieli żadnych pokus. W efekcie życie towarzyskie na schodach, poprzednio wyrugowane przez windy, ożywa i idąc piechotą na szóste piętro zatrzymujemy się ni stąd ni zowąd dopiero na ósmym, u sąsiadki. Ponieważ w miarę rozwoju znajomości z sąsiadką chcemy jej udowodnić, że chociaż jesteśmy po zawale (patrz: „Zawałowiec”), to stać nas nie tylko na sąsiadkę o dwa piętra wyżej i na wejście piechotą na ósme piętro, ale również na dziarskie tempo, udaje się nam wkrótce dostać następnego zawału, po którym zaczynamy terapię od początku, wchodząc najpierw piechotą na pierwsze piętro itd.

Jeśli mieszkamy na wsi, na parterze, to wspinaczkę po schodach zastępuje nam doskonale, po zapisaniu się do straży pożarnej, włażenie po drabinie jeśli mieszkamy w górach – wstąpienie do GOPR-u itd.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>