Zasady leczenia i technika zabiegów po urazie krzyżu

Zasady leczenia i technika zabiegów Wskazania Przeciwwskazania zgiętymi w stawach kolanowych i pod-wieszonymi na poręczy lub na specjalnym aparacie rozciągowym. Obciążenie od yi0 do V10 masy ciała. Czas wyciągu 15-40 min w wodzie o temp. 36-38°C.

Wyciąg w wodzie po nałożeniu pasa ratunkowego pod pachami i gorsetu miedniczkowego. Obciążenie od 9 do 11 kg. Chory w pozycji pionowej zanurzony w wodzie o głębokości 2 m i temp. 33°C.

Chory z ciężkimi i średnimi dolegiiwościami w przewlekłej fazie choroby. Proces zwyrodnieniowy krążka międzykręgowego – bez względu na to, czy jego przyczyną był pojedynczy uraz, czy też (o wiele częściej) sumujące się latami mikrourazy prowadzące do osłabienia, a następnie uszkodzenia pierścienia włóknistego – jest zawsze związany z zaostrzeniami dolegliwości, nierzadko z towarzyszącymi objawami neurologicznymi, przykuwającymi chorego do łóżka i wymagającymi stosowania leków przeciwbólowych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>